Nacházíte se:

Mimořádná opatření – informace ze dne 10. 5. 2020

Milí studenti a vážení rodiče, v článku přinášíme aktualizované informace, navazujeme při tom na texty z předchozích týdnů.

Informace pro maturanty.

Všichni maturanti byli informování e-mailem dne 7. 5., proto jenom stručně shrnuji:

Od pondělí 11. 5. je umožněna osobní přítomnost maturantů ve škole za účelem konzultací. Je třeba respektovat pravidla stanovená ředitelem školy na základě doporučení MŠMT (maturanti i vyučující s nimi byli seznámeni mailem, dále jsou zveřejněna v bakalářích). Přítomnost maturantů ve škole je dobrovolná, samozřejmě pokračují i dálkové konzultace.

Předání ročníkového vysvědčení za druhé pololetí proběhne v týdnu od 25. 5., o jeho organizaci vás budou informovat třídní učitelé.

Dále ministerstvo stanovilo termíny didaktických testů. V pondělí 1. 6. se budou psát testy z M, Aj, Fj a v úterý 2. 6. z ČJL, NJ, Šj (ve středu 3.6. se píše DT z matematiky plus). (- informace z MŠMT ZDE)

Ústní zkoušky se na naší škole budou konat v těchto dnech:

Pro všechny tři třídy gymnázia – od středy 10. 6. do pondělí 15. 6.

Pro maturitní třídu OA – od úterý 9. 6. do pátku 12. 6.

Jakmile to bude možné, pošleme vám pozvánky k testům a informace o přesném rozpisu ústní maturitní zkoušky.

Praktická maturitní zkouška na obchodní akademii se bude konat v úterý 19. května 2020.

Pravidla hodnocení studentů:

Pro studenty ostatních ročníků (nižší gymnázium, vyšší gymnázium i obchodní akademie) stále platí pravidla fungování školy v rámci mimořádných opatření naší vlády, která jsme nastavili v minulém období. Pokračuje výuka na dálku (je možné, že až do konce školního roku).

Na základě vyhlášky MŠMT č. 211/2020 Sb. vydal ředitel školy pravidla hodnocení studentů ve druhém pololetí školního roku 2019/2020. Tyto pravidla jsou zveřejněny v bakalářích (dokumenty) a byli s nimi seznámeni všichni studenti a dále zákonní zástupci nezletilých studentů.

Přijímací zkoušky na naši školu:

Ministr školství vyhlásil nové termíny jednotných testů z ČJ a M. Pro obory čtyřleté gymnázium, ekonomické lyceum a obchodní akademie budou testy v pondělí 8. 6. 2020. Pro obor osmileté gymnázium budou testy v úterý 9. 6. 2020.

Uchazeči budou mít pouze jeden pokus na test z ČJ i M. Takže na testy se dostaví pouze do školy (na obor) napsané na prvním místě přihlášky. Ale pozor výsledky vašich testů obdrží obě školy a přijati můžete být na obě školy, na tom se nic nemění.

Na naší škole se nekoná žádná další školní přijímací zkouška, takže po absolvování jednotných testů z ČJ a M už budete jenom čekat na výsledné rozhodnutí, které zveřejníme nejpozději v pondělí 15. 6. 2020.

Všem uchazečům zašle ředitel školy nejpozději do 22. 5. 2020 podrobné informace o přijímacím řízení (pozvánku k jednotným testům, organizační pokyny,…).

Všem uchazečům (nebo jejich rodičům) byl zaslán osobní informační mail. Pokud jste ho neobdrželi nebo v případě jakýchkoliv nejasností nebo otázek, mě neváhejte kdykoliv kontaktovat na e-mailu petrak@gyoa.cz nebo telefonicky (mobil 774 691 018, pevná linka 565 301 941)

Na naší škole jsou zajištěny hygienické a bezpečnostní podmínky v souladu s doporučeními MŠMT.

Odkazy na nejaktuálnější informace z MŠMT najdete zde:

http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/ministr-skolstvi-zverejnil-terminy-maturit-zaverecnych-a

http://www.msmt.cz/harmonogram-uvolnovani-opatreni-v-oblasti-skolstvi

http://www.msmt.cz/faq-nejcastejsi-dotazy-k-aktualnim-opatrenim-ke-koronaviru

http://www.msmt.cz/doporucene-postupy-pro-skoly-v-obdobi-vzdelavani-na-dalku

Děkuji všem učitelům, studentům i rodičům za to, jak dobře většina z vás tuto situaci zvládá. Snažme se být k sobě navzájem ohleduplní, jednejme v klidu a bez stresu.

Aleš Petrák, ředitel školy

Soubory ke stažení: